PSA Teknolojisi Nedir?


PSA Teknolojisi Nedir?
Basınç salınımlı adsorpsiyon (PSA), bazı gaz türlerini, türün moleküler özelliklerine ve bir adsorban malzemeye olan afinitesine göre basınç altındaki bir gaz karışımından (tipik olarak hava) ayırmak için kullanılan bir tekniktir.

Oksijen jeneratörü, hammadde olarak ortam havasını kullanan Basınç Salınım Adsorpsiyonunun (PSA) patentli bir uygulamasına dayanmaktadır.

Ortam havası %21 oksijen, %78 nitrojen, %0.9 argon ve %0.1 nadir gazlar içerir. PSA işlemi, %93 oksijen ve üzeri oksijenden oluşan oksijenle zenginleştirilmiş hava üretmek için basınç altında nitrojeni adsorbe etmek üzere tasarlanmış özel bir moleküler elek aracılığıyla hava gazlarının statik olarak ayrılmasıdır.

Oksijen jeneratörü esas olarak moleküler elek adsorbanları (zeolitler) ile doldurulmuş 2 ayırma kabı, otomatik bir cihaz tarafından izlenen eksiksiz bir pnömatik sistem (valfler, filtreler, basınç regülatörü...) ve bir oksijen deposundan oluşur.

PSA'nın Avantajları

PSA teknolojisinin süreci (basınç salınımlı adsorpsiyon) son derece temiz bir işlemdir. Tek 'hammadde' havadır.

Tyrone Advanced Gas Technologies PSA oksijen üretim tesisi ile kesintisiz oksijen tedariki garanti edilir.

Bu, istediğiniz yer ve zamanda, tercih ettiğiniz miktar ve kalitede Yüksek kaliteli saf oksijen üretebileceğiniz anlamına gelir.

Tyrone Advanced Gas Technologies PSA, O2 üretimi için uygun maliyetli bir süreçle iyi endüstriyel oksijen fiyatını sunar.

Artık harici tedarikçileri beklemeye veya O2'niz için fazla fiyatlar ödemeye gerek yok.

Tyrone Gelişmiş Gaz Teknolojileri Tyrox PSA oksijen jeneratörlerimiz, %92-95 oksijen arasında saflık üretebilir.

TYRONE